Witajcie wszyscy. Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam będąc nad morzem wpatrywać się godzinami za horyzont i myśleć nad tym co może Was tam spotkać? My spędzając całe dzieciństwo i młodość w naszej małej nadmorskiej miejscowości niemal codziennie miałyśmy taką sytuacje. Do czasu, aż stwierdziłyśmy, że czas coś zmienić. Zdałyśmy maturę i wybieramy się na studia na drugi koniec Polski (do Krakowa) więc daleka droga przed nami. Ale po drodze czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Bo nie wspomniałyśmy jeszcze o tym, że uwielbiamy podróżować. Niech Was nie dziwią wpisy o nadmorskich miejscowościach, bo może nazwa morza ta sama, ale widoki i atrakcje zupełnie inne. Fascynujące są dla nas także góry i wszystkie regiony znajdujące się w granicach naszego kraju...

Kategorie

  • Home Trójmiasto – potrójna moc atrakcji

Trójmiasto – potrójna moc atrakcji

Gdańsk, Gdynia, Sopot, czyli popularne w całym kraju Trójmiasto jest „siedliskiem” największych atrakcji turystycznych oraz największym w Polsce ośrodkiem i zagłębiem wypoczynkowym.

Już zwiedzanie jednego z tych trzech miast może ciągnąć się w nieskończoność, a co dopiero mówić o zwiedzaniu całego obszaru? Czy samo spędzanie urlopu i zwiedzanie pod względem logistycznym jest tu w jakiś sposób kłopotliwe? Jak zorganizowana jest baza noclegowa, hotele i restauracje?

Jeżeli chodzi o same noclegi w Trójmieście to jest ich tu po prostu multum (). Od pięciogwiazdkowych hoteli, po te zwykłe aż do małych pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, kończąc na prywatnych domach oferujących pokoje urlopowiczom przez okrągły rok.

Zwiedzając Trójmiasto warto rozpocząć od jego korony, czyli Gdańska, najbardziej charakterystycznego i barwnego historycznie. Mnogość atrakcji sprawia, że niestety trzeba zrobić przesiew i selekcję tego co będziemy oglądać, ponieważ wszystkich ciekawych miejsc raczej nie damy rady zobaczyć. Chyba że na każde miasto poświęcimy miesiąc i spędzimy tu całe wakacje.

Biorąc pod uwagę sam Gdańsk, to jedną z największych atrakcji prócz oczywiście plaży i typowo bałtyckich atutów jest ulica Mariacka. Powstała ona w XIV wieku, a jej nazwa w miarę upływu lat wielokrotnie się zmieniała na różne języki. Mimo że Gdańsk był wolnym miastem to jednak niektórych zależności i zagranicznych wpływów nie dało się zahamować. Cieszyć się jednak trzeba, że obecnie mamy stan powrotu do korzeni i że miasto jest w pełni polskie. Swoją obecną nazwę nosi już od końca II wojny światowej.

Ulica Mariacka kiedyś była o wiele krótsza ze względu na tutejsze trudne tereny – dawniej było tu sporo bagien i terenów podmokłych. Później dalszy bieg ulicy zapoczątkowała budowa Bramy Mariackiej. Są tu piękne kamieniczki, ale również bardzo ciekawe przedproża. To właśnie one nadają indywidualnego uroku temu miejscu. Całość uzupełniają ozdobne schody do kamieniczek. Od razu czuć tu przepych i miejsce wyraźnie sugeruje nam, że kiedyś mieszkali tu zamożni mieszczanie. Ulica jest oficjalnie zabytkiem, jednak niestety działania wojenne uszkodziły ją w bardzo dużym stopniu. Po części udało się ją jednak odrestaurować, aby mogła dziś cieszyć wszystkie spojrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>