Witajcie wszyscy. Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam będąc nad morzem wpatrywać się godzinami za horyzont i myśleć nad tym co może Was tam spotkać? My spędzając całe dzieciństwo i młodość w naszej małej nadmorskiej miejscowości niemal codziennie miałyśmy taką sytuacje. Do czasu, aż stwierdziłyśmy, że czas coś zmienić. Zdałyśmy maturę i wybieramy się na studia na drugi koniec Polski (do Krakowa) więc daleka droga przed nami. Ale po drodze czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Bo nie wspomniałyśmy jeszcze o tym, że uwielbiamy podróżować. Niech Was nie dziwią wpisy o nadmorskich miejscowościach, bo może nazwa morza ta sama, ale widoki i atrakcje zupełnie inne. Fascynujące są dla nas także góry i wszystkie regiony znajdujące się w granicach naszego kraju...

Kategorie

  • Home Spływy kajakowe w Sorkwitach

Spływy kajakowe w Sorkwitach

Udając się na Mazury powinniśmy szukać nowych miejsc, mniej zatłoczonych oraz mniej obleganych przez turystów. Idealnym miejscem na Mazurach jest wieś Sorkwity, położona w pięknym powiecie mrągowskim.  W Sorkwitach zaczyna się szlak kajakowy, który jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Jest to świetna atrakcja dla miłośników spływów kajakowych oraz dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie.

Urządzając spływ kajakowy ze znajomymi, możemy wybrać się do Sorkwit – jest tu wiele firm organizujących takie atrakcje. Płynąc ze znajomymi, mamy wiele czasu na rozmowę. Możemy potraktować to jako spotkanie integracyjne. Gdy będziemy wiosłować, to nie będzie sprawiało nam to większej trudności, ponieważ na tle tak pięknego krajobrazu wszystko staje się łatwiejsze. Będzie to ciekawie spędzony czas wyjątkowym miejscu. Przyjeżdżając na Mazury podejmujemy jedną z najlepszych decyzji w życiu, ponieważ te tereny są najpiękniejszymi w Polsce. Wiele osób odwiedzających to miejsce, zakochuje się w nim i spędza tu większość wakacji.

Szlak rzeki Krutyni nie na darmo jest nazywany jednym z najpiękniejszych szlaków – mierzy on aż 100 kilometrów i aby go przepłynąć musimy zarezerwować sobie tydzień czasu wolnego. Spływ kończy się na jeziorze Bełdany. Jeżeli zarezerwujemy sobie więcej niż tydzień, to możemy zwiedzić większy obszar Mazur. Co kawałek są przystanie w miastach i wioskach, w których zawsze jest co zwiedzać, bez problemu możemy rozbić namiot lub poszukać noclegów. Nie będzie to trudne, ponieważ baza noclegowa jest obszerna i znalezienie hotelu będzie proste. Sorkwity są małą wioską, ale prężnie się rozwijającą. Dla wielu ludzi liczy się możliwość spacerowania podczas pobytu na wakacjach. Większość hoteli w większych miastach turystycznych nie posiada miejsc do spacerów lub znajdują się w takim miejscu, że spacery nie będą w żadnym stopniu przyjemne. Tutaj jest wiele ciekawych miejsc do spacerowania, a krajobraz jest perfekcyjny. Dzięki licznym spacerom staniemy się wiele zdrowsi i odporniejsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>