Witajcie wszyscy. Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam będąc nad morzem wpatrywać się godzinami za horyzont i myśleć nad tym co może Was tam spotkać? My spędzając całe dzieciństwo i młodość w naszej małej nadmorskiej miejscowości niemal codziennie miałyśmy taką sytuacje. Do czasu, aż stwierdziłyśmy, że czas coś zmienić. Zdałyśmy maturę i wybieramy się na studia na drugi koniec Polski (do Krakowa) więc daleka droga przed nami. Ale po drodze czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Bo nie wspomniałyśmy jeszcze o tym, że uwielbiamy podróżować. Niech Was nie dziwią wpisy o nadmorskich miejscowościach, bo może nazwa morza ta sama, ale widoki i atrakcje zupełnie inne. Fascynujące są dla nas także góry i wszystkie regiony znajdujące się w granicach naszego kraju...

Kategorie

  • Home Skorzęcin nad Jeziorem Niedzięgiel

Skorzęcin nad Jeziorem Niedzięgiel

Położony w Wielkopolsce, pomiędzy Gnieznem a Słupcą Skorzęcin to popularne miejsce na wczasy, a także wyjazdy integracyjne i imprezy. Znajdziesz tutaj wiele możliwości zakwaterowania, restauracje, a także dyskoteki i kluby. To sprawia, że jest to miejsce wybierane nie tylko przez rodziny szukające niedalekiego miejsca na wczasy, ale i grupy znajomych, organizatorów wyjazdów integracyjnych czy wieczorów kawalerskich.

W ośrodku wypoczynkowym przy plaży w Skorzęcinie, zajmującym w sumie ponad 40 hektarów, znajdziesz wiele klubów z różnego gatunku muzyką, spośród których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Wiele z nich czynnych jest do rana, a zaraz w sąsiedztwie albo nawet w samym lokalu na pewno nie zabraknie czegoś na ząb. W ciągu dnia Skorzęcin oferuje nie tylko możliwość spędzenia czasu nad jeziorem, ale także korty tenisowe, boiska do różnych dyscyplin sportowych, wypożyczalnię rowerów, wyznaczone miejsca, gdzie można urządzić ognisko. W sąsiedztwie plaży znajdują się oczywiście wypożyczalnie sprzętu wodnego, jak również wyciąg do wakeboardingu. Jeżeli więc wybierasz się z grupą znajomych i szukasz niecodziennych wrażeń, możecie skorzystać ze szkoleń albo zarezerwować cały wyciąg dla siebie na opłacony czas.

Ciekawym pomysłem na zapewnienie sobie niecodziennych wrażeń może być kajakowa wyprawa połączonymi jeziorami – możecie zdecydować się na krótszą trasę albo też wybrać spływ dla bardziej zaawansowanych, kolejnymi akwenami aż do Noteci i jeziora Gopło. Aktywne spędzanie czasu umożliwiają także trasy rowerowe Powidzkiego Parku Krajobrazowego, z których dwie rozpoczynają się pod bramą Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, a dodatkowo można też objechać samą okolicę krótszą lub dłuższą pętlą.

Jednakże aby zorganizować taki aktywny – albo, jeżeli wolisz, bardziej imprezowy – wyjazd, potrzebujesz zaplecza. Jeżeli chodzi o noclegi, Skorzęcin na rozległej przestrzeni ośrodka zapewnia najróżniejsze możliwości. Najtańsze są miejsca na polach namiotowych i kempingach. Jeżeli wolisz mieć dach nad głową, możesz wybierać spośród pokoi w domu wczasowym nad plażą, położonych w lesie domków, które zapewniają najwięcej prywatności czy też kilku położonych tutaj hoteli. Także baza noclegowa szerszej okolicy zapewnia ośrodki agroturystyczne, pensjonaty, różnego typu hotele i motele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>