Witajcie wszyscy. Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam będąc nad morzem wpatrywać się godzinami za horyzont i myśleć nad tym co może Was tam spotkać? My spędzając całe dzieciństwo i młodość w naszej małej nadmorskiej miejscowości niemal codziennie miałyśmy taką sytuacje. Do czasu, aż stwierdziłyśmy, że czas coś zmienić. Zdałyśmy maturę i wybieramy się na studia na drugi koniec Polski (do Krakowa) więc daleka droga przed nami. Ale po drodze czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Bo nie wspomniałyśmy jeszcze o tym, że uwielbiamy podróżować. Niech Was nie dziwią wpisy o nadmorskich miejscowościach, bo może nazwa morza ta sama, ale widoki i atrakcje zupełnie inne. Fascynujące są dla nas także góry i wszystkie regiony znajdujące się w granicach naszego kraju...

Kategorie

  • Home Radków – kąpielisko u podnóża gór

Radków – kąpielisko u podnóża gór

Choć Radków słynie przede wszystkim ze wspaniałych widoków górskich, wspinaczek skalnych, tras rowerowych i pieszych, to nie zabrakło tutaj także miejsca na oblegane i cieszące się dużą popularnością kąpielisko nad miejscowym zalewem.

Nocleg nad zalewem

Bardzo cenione i atrakcyjne w tych rejonach są domki letniskowe mieszczące się w pobliżu zalewu, są to najczęściej wybierane kwatery w miejscowości Radków. Jest tutaj kilkanaście podobnych do siebie domków, które położne są ok. 1000 metrów od akwenu wodnego, tuż przy lesie. Niebiańska i sielankowa atmosfera tego miejsca sprawia, że baza noclegowa jest przez cały sezon letni wypełniona po same brzegi. Rezerwacji trzeba tutaj dokonać na wiele miesięcy przez planowanym urlopem. Nie jest to zbyt szokujące, gdyż ceny są tutaj naprawdę atrakcyjne i warte wcześniejszego zaangażowania.

Jak powstał zalew?

Blisko dwa kilometry od centrum miasta, po stronie wschodniej, nieopodal granicy z Czechami wybudowano zaporę, dzięki czemu utworzył się sztuczny zalew. Jest położony tuż u podnóża szczytu Guzowata oraz nieopodal Potoku Czerwonogórskiego. Ma on długość sięgającą prawie kilometra oraz szerokość około trzystu metrów. Nie bez powodu stał się taką atrakcją turystyczną. Dodatkowe rzesze letników przyciągają tutaj domki campingowe oraz miejsca, gdzie można zjeść dobry obiad czy napić się czego schodzonego podczas letnich upałów. Wspomniany wcześniej Potok, wpada do Pośny, która przepływa przez Radków, skąd łączy się z rzeką Ścinawką.

Atrakcje nad zalewem

Jak można się domyślić Zalew Radkowski wychodzi naprzeciw letnikom spragnionym zażyć kąpieli wodnych, słonecznych, a także szaleństw na wodzie. Plaża jest tutaj naprawdę ogromna, pomieści ona całe tysiące zainteresowanych, a kąpielisko jest wyznaczone dla dzieci oraz dorosłych. Szczyci się swoją rangą kąpieliska, które jest doglądane przez wielu wykwalifikowanych ratowników, posiadających dobry sprzęt i doskonałe umiejętności. Można tutaj wypożyczyć rower wodny, kajak, ponton czy motorówkę i udać się w podróż zwiedzając wszystkie zakątki zalewu i podziwiając tutejszą faunę oraz florę. Małe dzieci często korzystają z wypożyczanych materacy wodnych, kół, dmuchanych zwierząt uatrakcyjniających wodne zabawy. Jest tu także czynna zjeżdżalnia, przyciągająca małych osobników rządnych przygód. Zalew stanowi także punkt węzłowy dla szlaków turystycznych, które wychodzą w stronę Gór Stołowych.

One comment on “Radków – kąpielisko u podnóża gór”

  1. Po dniu spędzonym na szlaku taki wypoczynek nad zalewem jest idealny :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>