Witajcie wszyscy. Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam będąc nad morzem wpatrywać się godzinami za horyzont i myśleć nad tym co może Was tam spotkać? My spędzając całe dzieciństwo i młodość w naszej małej nadmorskiej miejscowości niemal codziennie miałyśmy taką sytuacje. Do czasu, aż stwierdziłyśmy, że czas coś zmienić. Zdałyśmy maturę i wybieramy się na studia na drugi koniec Polski (do Krakowa) więc daleka droga przed nami. Ale po drodze czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Bo nie wspomniałyśmy jeszcze o tym, że uwielbiamy podróżować. Niech Was nie dziwią wpisy o nadmorskich miejscowościach, bo może nazwa morza ta sama, ale widoki i atrakcje zupełnie inne. Fascynujące są dla nas także góry i wszystkie regiony znajdujące się w granicach naszego kraju...

Kategorie

  • Home Miejsca noclegowe Mikołajek i okolic

Miejsca noclegowe Mikołajek i okolic

Wielu osobom miasto Mikołajki kojarzy się ze wspaniałym miejscem na letni wypoczynek, w którym niestety obowiązują nieco wyższe niż standardowe ceny za noclegi. Ale czy na pewno jest to prawda?

Drogie i tanie miejsca noclegowe

Swoją opinię na temat drogich miejsc noclegowych w tym mieście, Mikołajki zawdzięczają przede wszystkim znajdującemu się w tym miejscu dużemu hotelowi, oferującemu naprawdę bardzo luksusowe warunki wypoczynku. Decydując się na wybór miejsca noclegowego w tym hotelu, możemy liczyć na najwyższą jakość obsługi oraz doskonałego rodzaju zabawę w basenie znajdującym się na terenie tego obiektu. Personel i obsługa hotelowa dokładają wszelkich możliwych starań, aby nasz pobyt w tym miejscu wiązał się z jak najprzyjemniejszymi wspomnieniami. Warto jednak tutaj też wspomnieć, że baza noclegowa tego miasta obejmuje wiele innych mniej lub bardziej ciekawych miejsc noclegowych, które są oferowane przez pensjonaty oraz kwatery prywatne. Duża liczba propozycji przekłada się na wzrost konkurencji w tym zakresie, a co za tym idzie szerokie możliwości wyboru. To właśnie dzięki temu możemy znaleźć w tym mieście drogie jak i odpowiednio dużo tańsze miejsca noclegowe, oferujące nam możliwość wypoczynku.

Tajemnicze grodzisko

Galindia jest bez wątpienia jednym z tych miejsc, które powinien odwiedzić każdy turysta bawiący przez dłuższy okres czasu w Mikołajkach. Chociaż grodzisko Galindia nie znajduje się w samych Mikołajkach, a jest położone ok. 7 km od miasta, to warto do niego się wybrać. Możemy to zrobić udając się do tego miejsca własnym samochodem, drogą wodną, gdyż obiekt jest położony nad jeziorem Bełdany lub też korzystając z możliwości dotarcia tam ścieżką rowerową. Galindia to nowoczesny park rozrywki bazujący na dawnych legendach i odwołaniach do jednego z tutejszych plemion, jakimi byli dawni Galindowie. Plemię to zamieszkiwało region Wielkich Jezior Mazurskich w okresie od V wieku p.n.e. do około XII wieku n.e., pozostawiając po sobie pewne wzmianki historyczne. Na terenie obiektu znajduje się między innymi rytualny krąg kamienny, w którym odtwarzana jest scena składania ofiary z uroczej dziewicy. Miejsce oferuje również miejsca noclegowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>