Witajcie wszyscy. Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam będąc nad morzem wpatrywać się godzinami za horyzont i myśleć nad tym co może Was tam spotkać? My spędzając całe dzieciństwo i młodość w naszej małej nadmorskiej miejscowości niemal codziennie miałyśmy taką sytuacje. Do czasu, aż stwierdziłyśmy, że czas coś zmienić. Zdałyśmy maturę i wybieramy się na studia na drugi koniec Polski (do Krakowa) więc daleka droga przed nami. Ale po drodze czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Bo nie wspomniałyśmy jeszcze o tym, że uwielbiamy podróżować. Niech Was nie dziwią wpisy o nadmorskich miejscowościach, bo może nazwa morza ta sama, ale widoki i atrakcje zupełnie inne. Fascynujące są dla nas także góry i wszystkie regiony znajdujące się w granicach naszego kraju...

Kategorie

  • Home Jastarnia – miasto warte odwiedzenia

Jastarnia – miasto warte odwiedzenia

W północnym regionie Polski możemy odwiedzić wiele atrakcyjnych ośrodków turystycznych. Piękne nadmorskie miasta oraz urocze miejscowości są powodem, dla którego co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów. Jednym z takich miast jest Jastarnia, która położona jest w województwie pomorskim. Na niewielkiej powierzchni liczącej około osiem kilometrów kwadratowych, zamieszkuje prawie cztery tysiące osób. W okresie letnim liczba osób znacznie się zwiększa, a to wszystko za sprawą tysięcy turystów, którzy wybierają to miejsce na spędzenie swoich wakacji.

Jastarnia od lat uważana jest za ważne miejsce na mapie nadmorskich kurortów wypoczynkowych. W mieście tym możemy znaleźć wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest port morski, znajdujący się w północnej części wybrzeża Zatoki Puckiej (www informacje). W opisywanym mieście silnie rozwija się flota rybacka oraz żegluga o charakterze turystycznym. Istnieje możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem, który oprowadza po porcie oraz przedstawia jego historię. Miejsce to jest także ważnym punktem historycznym, w którym w czasie drugiej wojny światowej odbywało się wiele walk.

Kolejnym miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów jest kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Został on wzniesiony na początku dwudziestego wieku. Znajdziemy tam wiele pamiątek pochodzących z czasów wojny.

Bardzo ciekawym miejscem, oddającym charakter Jastarni jest Muzeum Rybackie Pod Strzechą. W zbiorach tego nietypowego obiektu kulturalnego możemy znaleźć między innymi starodawne sieci rybackie, które niegdyś były głównym narzędziem do połowu ryb. W muzeum tym możemy odwiedzić także izbę rybacką, która pochodzi z początku dziewiętnastego wieku. Bardzo ciekawą częścią tego obiektu jest zakład szkutniczy, czyli miejsce w którym wykonuje się części do łodzi. Działający tutaj przewodnicy przedstawiają wszystkim turystom niezwykłe kaszubskie legendy oraz opowieści.

Jastarnia do idealne miejsce do wypoczynku dla osób, które poza biernym wypoczynkiem na plażach, pragną poznać ciekawe zakątki Polski oraz ich historie, zabytki i kulturę. Rezerwacji miejsc noclegowych można dokonać przez internet. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: „noclegi Sorkwity”, a otrzymamy wiele ofert miejsc do spania (www Jastarnia) przygotowanych przez liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy agroturystyki. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>